ul. Sienkiewicza 1 , 36-200 Brzozów
013 4342298
bibliotekabrzozow@wp.pl

Kodowanie z robotami Photon EDU

Miejska Biblioteka Publiczna w Brzozowie

Kodowanie z robotami Photon EDU

Oddział dla Dzieci Miejskiej Biblioteki Publicznej w Brzozowie wygrał projekt Kodowanie w bibliotece – II edycja realizowanego w ramach Programu Rozwoju Bibliotek 2017 – 2018 realizowanego ze środków Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności. Oprócz naszej placówki do 112 instytucji w całej Polsce trafił sprzęt edukacyjny. Z województwa podkarpackiego zakwalifikowało się tylko 4 biblioteki. 

Brzozowska biblioteka otrzymała trzy tablety, trzy roboty Photon EDU z fiszkami i scenariuszami, trzy Magic Dongle, trzy gry planszowe Scottie Go! i jedną matę edukacyjną.

Od początku trwania projektu, czyli od 2019 roku zorganizowano kilkadziesiąt zajęć z robotami dla dzieci i młodzieży, począwszy od podstaw kodowania bez użycia komputera, po programowanie robotów na macie edukacyjnej i w grze planszowej. Każdy miał okazję posterować robotem, wyznaczyć mu trasę, aby ominąć przeszkody, ustawić wydawanie dźwięków i zmianę kolorów. Ta zabawa była nauką szybkiego, logicznego myślenia, rozwijała spostrzegawczość i uczyła współpracy w grupie przy programowaniu większej ilości sprzętu. Spotkania cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem, dlatego mamy nadzieję, że będziemy je kontynuować.

Tekst: AB
Zdjęcia: WR, AB

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *